رئیس سازمان دارالقرآن کریم کشور

آزمون‌های حفظ عمومی قرآن کریم از سال ۹۸ در دستور کار قرار می‌گیرد

 

رئیس سازمان دارالقرآن کریم کشور گفت: از سال آینده با تدبیر شورای عالی، آزمون‌های حفظ عمومی در دستور کار قرار می‌گیرد و از سال ۹۸ آزمون‌های عمومی مورد توجه خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان، مهدی قره‌شیخلو صبح امروز در جمع پرسنل سازمان تبلیغات اسلامی کردستان  اظهار کرد: حدود 37 سال است که کار قرآنی در سازمان تبلیغات اسلامی در حال انجام است و اقدامات ارزشمندی در طول این سال‌ها در سطح کشور انجام شده است.

 

وی به تکالیف اصلی دارالقرآن کریم کشور پرداخت و افزود: ساماندهی تشکل‌های مردمی، نظارت بر چاپ و نشر قرآن کریم، انجام آزمون‌ها و اعطای مدرک تخصصی به قرآن کریم از جمله تکالیف حوزه دارالقرآن کریم است.

 

وی خاطرنشان کرد: در 36 سال اخیر 15 میلیون نفر در 40 دوره قرآنی شرکت کردند و تحت نظارت سازمان تبلیغات اسلامی 10 هزار تشکل قرآنی، هفت هزار خانه قرآنی و دو هزار موسسه قرآنی فعال هستند.

 

رئیس سازمان دارالقرآن کریم کشور یادآور شد: در حوزه چاپ و نشر نیز قبلا سیستمی برای کنترل قرآن وجود نداشت اما از سال 64 این سیستم راه‌اندازی شد و مجوز چاپ 150 میلیون قرآن صادر شد و اکنون 700 ناشر قرآنی در سطح کشور فعالیت دارند.

 

قره‌شیخلو بیان کرد: گنجینه بی‌نظیری از قرآن‌هایی که در طول 34 سال اخیر نظارت و ویرایش و چاپ شدند در دارالقرآن کریم کشور وجود دارد که در نوع خود بی‌نظیر است.

 

وی همچنین با اشاره به فعالیت‌های حوزه آزمون‌های قرآنی بیان کرد: 13 سال است که آزمون‌های قرآنی در کشور برگزار می‌شود و 70 هزار نفر در این آزمون‌ها شرکت دارند که 81 درصد آن را بانوان تشکیل می‌دهند.

 

وی اعلام کرد: تاکنون هفت هزار نفر از شرکت کنندگان آزمون‌های تخصصی قرآن کریم موفق به دریافت مدرک تخصصی شده‌اند و جزو حافظان قرآن کریم به شمار می‌روند.

 

رئیس سازمان دارالقرآن کریم کشور عنوان کرد: از سال آینده با تدبیر شورای عالی، آزمون‌های حفظ عمومی در دستور کار قرار می‌گیرد و از سال ۹۸ آزمون‌های عمومی مورد توجه خواهد بود.

 

قره‌شیخلو برگزاری محافل، جلسات، جشنواره‌های مختلف و اعزام کاروان‌های قرآنی به استان‌های کشور را از جمله فعالیت‌های دیگر سازمان تبلیغات اسلامی کشور دانست و افزود: تاکنون ۳۰۰ کارشناس قرانی جذب دارالقران کریم استان‌ها شده‌اند و این تعداد افزایش خواهد یافت.

 

 

وی با بیان اینکه حدود ۱۰ دستگاه ماموریت قرآنی دارند، بیان کرد: باید شورایی در استان‌ها تشکیل شود تا برنامه‌های قرآنی همسو و هم‌جهت در حوزه قرآنی اجرا کند و ساختار شورای قرآنی شکل گیرد تا مسوولیت قرآنی تحت امر نماینده ولی فقیه انجام گیرد.

 


انتهای پیام/