اداره کل- دوره آموزشی شیوه های دعوت به نماز در مجتمع فرهنگی نور سنندج با حضور بانوان شاعل در ادارات استان به همت اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان و با همکاری صدا و سیمای مرکز استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان، حجت‌الاسلام محمد مطهری‌مقدم استاد حوزه و دانشگاه ظهر امروز در دوره اموزشی شیوه‌های دعوت به نماز که با حضور بانوان شاغل در ادارات استان برگزار شد، با اشاره به تاثیر نماز بر اخلاق و رفتار افراد جامعه اظهار کرد: اقامه نماز منجر به داشتن اخلاق خوب در افراد می‌شود و مادرانی که به اقامه نماز بپردازند الگو و اسوه فرزندانشان خواهند بود.

وی با اشاره به اینکه آموزش اقامه نماز به کودکان باید از سنین پائین آغاز شود، افزود: یاددهی و آموزش کودکان باید تدریجی و گام به گام باشد.

وی خاطرنشان کرد: زمانی تربیت و یاددهی به خوبی انجام می‌گیرد که والدین خود عامل به آن باشند و هرآنچه را که به فرزندان گوشزد می‌کنند خود نیز به اجرای آن بپردازند.

این استاد حوزه و دانشگاه عنوان کرد: آسان‌گیری در مسائل دینی کودکان نیز از اهمیت بسزایی برخوردار است و نباید در تربیت کودکان افراط و تفریط صورت گیرد.

حجت‌الاسلام مطهری مقدم اضافه کرد: هر فرد دارای سه بعد شناخت، هیجان و رفتار است و برای اینکه شناخت تبدیل به رفتار شود نیاز به هیجان است و در نماز نیز باید به این ابعاد توجه شود.

وی خواستار جذب و گرایش کودکان و نوجوانان به سمت اقامه نماز شد و بیان کرد: فرزندان در صورتی به این امر روی می‌آورند که والدین خودشان الگو و سرمشق خوبی برای آنها باشند و بتوانند فرزندانشان را با فرائض دینی آشنا کنند.

 


انتهای خبر/