اداره کل- مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان گفت: 285 برنامه فرهنگی، دینی و قرآنی برای بزرگداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در کردستان اجرا می‌شود.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان، حجت‌الاسلام احمد حاتمیان در جمع خبرنگاران رسانه‌های جمعی کردستان اظهار کرد: آحاد مردم مخاطبان سازمان تبلیغات اسلامی هستند و وظیفه و رسالت اصلی سازمان تبلیغات اسلامی تبیین آموزه‌های وحیانی و شریعت نبوی برای اقشار مختلف جامعه و خروجی آن تربیت دینی جامعه، گسترش و ارتقای فرهنگ دینی جامعه است.
وی با اشاره به رویکردهای تبلیغات اسلامی کردستان افزود: تبعیت از نظام ولایی و حاکمیت، استفاده از ظرفیت هیئات مذهبی، اساتید، روحانیون، تعامل و هم‌افزایی با دستگاه‌های اجرایی، گسترش و توسعه برنامه‌های قرآنی با رویکرد محتوایی، پرهیز سازمان از ورود به جریانات سیاسی و جناح‌بندی‌ها و پرهیز از خرافات و همچنین برقراری ارتباط با چهره‌های علمی و اندیشمندان، هنرمندان و اساتید ازجمله رویکردهای اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان است.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس ابلاغیه برنامه پنجم توسعه در حوزه فرهنگ شش محور اعلام شد که یکی از آن‌ها مبارزه با جریانات انحرافی و زدودن جریانات و موهومات از ساحت دین بود و بر همین اساس باید خرافات را از دین بزداییم تا نورانیت برای جامعه مشخص شود و دین مبتنی بر عقلانیت و خرد به جامعه عرضه شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان اعلام کرد: در همه ادیان یکی از گرفتاری‌های جامعه بشریان است که گرفتار خرافات می‌شود و با توجه به اینکه این جامعه گاهی گرفتار شناخت دین با سلایق فرهنگ بومی خود می‌شوند آموزه‌ای از مسائل وحیانی بافرهنگ و سنن بومی خود به نام دین می‌شناسند در حالیکه دین واقعی آن است که از وحی الهی گرفته شود و با ابزار عقل و خرد ارزیابی و عرضه شود.

حجت‌الاسلام حاتمیان با اشاره به جایگاه حضرت فاطمه زهرا (س) اضافه کرد: این بانوی بزرگوار از منظر همه اندیشمندان اسلام و علمای دین با تکثر مذاهب و مکاتب عرفانی جهان اسلامی بر اساس قرآن کریم از اهل‌بیت پیامبر است.

وی عنوان کرد: هیچ فرقه‌ای در جهان اسلام نیست که برای فاطمه زهرا احترام خاص و ویژه به‌عنوان اهل‌بیت قائل نباشد و وجود حضرت فاطمه زهرا مورداحترام همه امت اسلامی است و این نقطه مشترک همه ماست.

وی گفت: شخصیت فاطمه منشأ فضیلت‌ها و ارزش‌های الهی و آسمانی است و برای سوگواری ایام فاطمیه برنامه‌های مختلفی در سطح شهرهای استان برای تبیین منزلت و جایگاه ایشان پیش‌بینی‌شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان با اشاره به اینکه ۲۸۵ برنامه فرهنگی دینی و قرآنی برای بزرگداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در کردستان پیش‌بینی‌شده است، افزود: برگزاری سه پیش کنگره شعر اهل‌بیت در شهرهای قروه، بیجار و سقز، برگزاری محافل انس با قرآن کریم با حضور قاریان بین‌المللی، برگزاری مسابقات فرهنگی با موضوع دهه فجر، گل‌باران تمثال امام در روز ۱۲ بهمن، دیدار با خانواده شهدا، برگزاری مراسم بزرگداشت چهلم شهادت سردار سلیمانی در ۲۲ بهمن‌ماه و برگزاری برنامه خاطره گویی ویژه دهه فجر ازجمله برنامه‌های دهه فجر است.

حجت‌الاسلام حاتمیان برگزاری نشست بصیرتی با همکاری ادارات، برگزاری کارگاه‌های آموزشی با موضوع مقابله با آسیب‌های اجتماعی، برگزاری مسابقات نقاشی با موضوع دهه فجر و شهادت سردار سلیمانی، فضاسازی ادارات تبلیغات اسلامی شهرستان‌های استان، برگزاری ۱۰ مراسم جشن در ۱۰ شهرستان استان با حضور اقشار مختلف مردم و برگزاری ۴۳ مراسم جشن در ۴۳ مسجد روستاهای استان با همکاری ۴۳ روحانی مستقر ازجمله دیگر برنامه‌های این اداره کل در استان است.

وی اظهار کرد: برگزاری مراسم دهه فجر و تبیین گام دوم انقلاب اسلامی، برگزاری نشست تخصصی بانوان فرهیخته، برگزاری کارگاه‌های آموزشی با ترویج سبک زندگی ساده، تجلیل از خادمان و قاریان قرآن کریم و برگزاری همایش شعر انقلاب در شهرهای قروه، بیجار و کامیاران از دیگر برنامه‌های تبلیغات اسلامی کردستان در ایام دهه فجر است.

حجت‌الاسلام حاتمیان بابیان اینکه کردستان ۱۴ اسفند امسال میزبان کنگره شعر اهل بیت علیهم‌السلام است، افزود: این کنگره به میزبانی استان کردستان و با حضور استان‌های آذربایجان غربی، کرمانشاه و ایلام در سنندج برگزار خواهد شد.

وی افزود: بر اساس فراخوان اعلام‌شده آثار شرکت‌کنندگان به دبیرخانه کنگره ارسال خواهد شد که پس از ارزیابی در اسفندماه از برگزیدگان تجلیل می‌شود.

وی اضافه کرد: تبیین و ترویج نگاه وحدت و همگرایی و وفاق اجتماعی در بین پیروان مذاهب اسلامی با تکیه‌بر اهل بیت علیه السلام پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله از اهداف برگزاری این کنگره است که این کنگره در استان‌های سنی نشین هر سال به صورت گردشی برگزار می‌شود و امسال به میزبانی شهرستان سنندج برگزار خواهد شد و امید است که این کنگره منشأ همگرایی همدلی و پیوند عاطفی بین پیروان مذاهب اسلامی باشد.انتهای پیام/