سنندج – امام جمعه سنندج با اشاره به جایگاه و اهمیت شورای نگهبان در انقلاب اسلامی، گفت: شورای نگهبان پاسدار واقعی نظام و انقلاب اسلامی است و در این راستا رسالت خود را به خوبی انجام داده است.


به گزارش بخش خبر تبیان کردستان، ماموستا عبدالرحمن خدایی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه سنندج که با حضور مردم نمازگزار در مسجد جامع این شهر برگزار شد، اظهار داشت: شورای نگبهان انقلاب اسلامی در سالهای بعد از پیروزی انقلاب به بهترین شکل ممکن رسالت خود را انجام داده است.

وی با تبریک سالروز تاسیس نهاد شورای نگهبان، بیان کرد: شورای نگهبان در سال ۵۸ به فرمان امام و برای پاسداری از انقلاب تاسیس شد و خوشبختانه این شورا در عرصه های مختلف دفاع و پاسداری از انقلاب اسلامی به بهترین شکل ممکن رسالت خود را اجرایی کرده است.

امام جمعه سنندج با یادآوری ترکیب شورای نگهبان، گفت: این نهاد انقلابی و ارزشی متشکل از ۶ نفر از فقهای عادل به انتخاب رهبر و ۶ نفر حقوقدان است که ثمرات این نهاد ارزشی از اول انقلاب تاکنون همواره منشا خیر بوده است.

وی گفت: خوشبختانه امروز به برکت نهادهای انقلابی در عرصه های مختلف نظام اسلامی با اقتدار تمام از دستاوردهای خود دفاع کرده است و امروز نیز در اوج اقتدار در امنیت و آرامش قرار دارد.

ماموستا خدایی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ویژگی‌های پیامبر اعظم اسلام (ص) و اقتدار ایشان، اظهار کرد: پیامبر زمانی که شراب حرام شد امت خود را به حذر از خوردن مسکرات دستور دادند.

وی به مسئله بسیار مهم رعایت حجاب و عفاف در جامعه اشاره کرد و گفت: رعایت حجاب و عفاف از دیگر دستوراتی بود که پیامبر مکرم اسلام به امت خود داد و از بانوان خواست در برابر نامحرم خود را بپوشانند.

ماموستا خدایی در ادامه به دعای خیر و استجابت آن نیز اشاره کرد و گفت: انسان‌ها نمی‌دانند که دعای خیر کدام یک از آنها و در چه زمانی مورد قبول است از این رو هر کدام از ما برای دیگری دعای خیر بکنیم.

وی به اهمیت دعای خیر در زندگی انسان اشاره کرد و یادآور شد: دعای خیر برای شفای حال بیماران و نجات آنان از بستر بیماری وظیفه هر مسلمانی برای هم نوعانش است و باید این مهم مورد توجه قرار گیرد.

امام جمعه سنندج بیان کرد: انسان زمانی که به قبرستان می‌رود مردگانش خبردار می‌شوند تا جاییکه پیامبر مکرم اسلام می‌فرماید زمانی که به دیدن اهل قبور می‌روید به آنان سلام کنید چرا که آنها از حضور شما آگاهی دارند.

وی گفت: انسانی که به زیارت قبر برادر مسلمان خود می‌رود اهل قبر به خوبی می‌داند و پیامبر امت خود را برای سلام کردن به اهل قبور سفارش می‌کند و این نشان از آن دارد که انسان بعد از مرگ زنده است.

ماموستا خدایی گفت: امروز در سایه امنیت ایجاده شده در کشورمان، مردم در آرامش زندگی می کنند و بر همه ما لازم است که از این امنیت و آرامش ایجاد شده به بهترین شکل ممکن حفاظت کنیم.

 
انتهای خبر/
منبع:مهر