رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سقز گفت: در طول شیوع‌کرونا در این شهرستان در چند مرحله بیش از ۶۰۰ بسته معیشتی، ۲ هزار بسته بهداشتی و ۴ هزار ماسک،بین نیازمندان سقزی توزیع شده است.به گزارش روابط عمومی اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان، حجت‌الاسلام برومند رازیانی رئیس اداره تبلیغات اسلامی سقز، در گفت‌وگو با روابط عمومی این اداره گفت: با موافقت هیئت‌امنای حسینیه سقز و شرایط حاکم در شهر سقز، ۵۰ درصد از اجاره بهای فروشگاه‌های این حسینیه در ماه‌های اسفند و فروردین و قسمتی از اجاره منازل مربوط به حسینیه به مستاجران بخشیده شد.

حجت‌الاسلام رازیانی همچنین به تهیه بروشورهای آموزشی برای مقابله با ویروس کرونا توسط کانون‌های فرهنگی-تبلیغی سقز اشاره وعنوان کرد: کانون‌های فرهنگی در پی شیوع ویروس کرونا، اقدام به تهیه بروشور برای اطلاع‌رسانی مفید به مردم و آموزش‌های گروهی در مکان‌های عمومی در خصوص نگرانی‌های فراوان افراد جامعه کرده‌اند.

رییس اداره تبلیغات اسلامی سقز یادآور شد: کانون‌های فرهنگی-تبلیغی سقز به‌عنوان داوطلبان سلامت در کنار کارکنان نظام سلامت، در محلات این شهرستان در امر آموزش و اطلاع‌رسانی و همچنین بیماریابی به‌طور فعال در ایام کرونا مشارکت داشتند.

وی بیان کرد: در طول شیوع کرونا در این شهرستان در چند مرحله بیش از ۶۰۰ بسته معیشتی، ۲ هزار بسته بهداشتی و ۴ هزار ماسک، بین نیازمندان سقزی توزیع شده است.

رئیس اداره تبلغات اسلامی سقز با بیان اینکه ارزش ریالی بسته‌های معیشتی بین دو تا سه میلیون ریال برآورد شده است یادآور شد: این بسته ها شامل برنج، روغن رب، حبوبات، ماکارونی، قند و شکر و دیگر اقلام غذایی است.

حجت‌الاسلام رازیانی یادآور شد: یک هزار و ۲۶۰ پرس غذای گرم در چند مرحله بین خانواده‌های نیازمند سقزی در ماه مبارک رمضان و ایام کرونا تهیه و توزیع شد.

وی به فعالیت کانون های فرهنگی-تبلیغی، هیات های مذهبی و فعالین قرآنی در راستایی تهیه و توزیع کمک های انسان دوستانه در سقز اشاره کرد و گفت: این کانون ها در همان اوایل شیوع کرونا، محلات سقز را با استفاده از مواد ضدعفونی، گندزدایی کردند.

وی تولید و نمایش برنامه پر محتوای شبکه آنتی ویروس در فضای مجازی سقز را یکی از فعالیت‌های مهم در راستای ایجاد هیجان و شور و نشاط خانواده‌هایی که در خانه ماندند برشمرد و گفت: این برنامه با همکاری اداره تبلیغات اسلامی سقز بیش از ۴۰ آیتم برنامه طنز را تولید و به نمایش در آورد.

حجت‌الاسلام رازیانی به اهدای خون کارکنان اداره تبلیغات اسلامی سقز، مبشران و مبلغین دینی در ایام کرونا اشاره کرد و گفت: اقدام دسته جمعی مبشران، حرکتی مبارک برای ترویج فرهنگ اهدای خون است، چون اهدای خون باعث رضای خداوند و نجات جان انسان‌ها می‌شود.

رازیانی در پایان سخنان خود از توزیع صد کارت هدیه ۲ میلیون ریالی با همکاری بنیاد علوی خبر داد و افزود: این بنیاد با هدف کمک به اقشار کم درآمد و آسیب دیده از بیماری کرونا، صد کارت هدیه ۲ میلیونی ریالی در بین نیازمندان توسط روحانیون و اداره تبلیغات اسلامی سقز توزیع شد.


انتهای خبر/