رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سقز گفت: این اداره ضمن حمایت و ایجاد شغل برای 40 بانوی سرپرست خانوار حاشیه شهرستان سقز زمینه اشتغال را برای جوانان این مناطق فراهم می‌سازد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان، حجت‌الاسلام برومند رازیانی رئیس اداره تبلیغات اسلامی سقز در راستای حمایت از بانوان سرپرست خانوار ضمن دیدار از محل سکونت این بانوان در حاشیه شهرستان سقز با اهدای ۴۰ بسته معیشتی و کارت هدیه هر کدام به ارزش سه میلیون ریال به ۴۰ نفر از آنها از نزدیک در جریان مشکلات زندگی بانوان سرپرست خانوار حاشیه شهرستان سقز قرار گرفت.

 

وی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری سازمان تبلیغات اسلامی و شورای اجتماعی وزارت کشور مبنی بر راه‌اندازی پایگاه‌های اجتماعی در مناطق آسیب‌زا عنوان داشت: برای رفع مشکلات فرهنگی و اجتماعی ساکنان سکونتگاه‌های غیر رسمی در حاشیه شهرها، دو پایگاه‌ برای رفع آسیب‌های اجتماعی در دو محله حاشیه شهر سقز فعالیت می‌کنند.

 

وی بیان کرد: هم‌اکنون محلات جامی و تازه‌آباد شهرتان سقز دارای پایگاه‌های اجتماعی هستند که این پایگاه‌ها ضمن برگزاری کارگاه‌های آموزشی و جلسات مشاوره و... زمینه‌ی ایجاد اشتغال برای جوانان و زنان حاشیشه نشین را فراهم می‌کنند.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سقز عنوان کرد: یکی از آموزش‌هایی که بانوان سرپرست خانوار در این پایگاه‌های فرا می‌گیرند تولید صنایع دستی و هنری است که از این طریق امرار معاش می‌کنند همچنین در این خصوص؛ روحانیون مستقر در این مناطق از طریق فضای مجازی و مشاوره، سهم فروش کالاهای تولیدی بانوان سرپرست خانوار را در بازار افزایش می‌دهند.

 

حجت‌الاسلام رازیانی با بیان اینکه خدمت رسانی به بانوان سرپرست خانوار به طور مستمر در حاشیه شهر سقز ادامه دارد خاطرنشان کرد: برای تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی بین خانواده‌های کم درآمد و آسیب دیده از کرونا اداره تبلیغات اسلامی با اداره بهزیستی و امور بانوان فرمانداری شهرستان سقز همکاری دارد.

انتهای پیام/