رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: اینگونه اهتمام که شخص اول کشور با عالمی از مسئله و پیچیدگی‌ و مخاطره هر سال دیداری پر اهمیت و مفصل را ترتیب دهند در سطح کشور‌های دنیا بی‌نظیر است.

 


به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، با حضور در تازه‌ترین نشست «دیدار ماه» که به یاد دیدارهای هر ساله مقام معظم رهبری با شعرا در نیمه‌های ماه مبارک رمضان برپا شد، در مورد نگاه خود به چنین دیدارهای رهبری با اهالی شعر و ادب فارسی گفت: ما هم مثل بسیاری از مردم یکی از علاقه‌مندان به این جلسات بودیم و با اشتیاق اخبار و گزارش‌های منتشر شده از آن را دنبال می‌کردیم.

وی افزود: تا سال‌ها پیش اخبار مفصلی از دیدار رهبری با شعرا در ماه مبارک رمضان منتشر نمی‌شد و ما برای اطلاع از رویدادهای این دیدار به سراغ هر یک از شرکت‌کنندگان می‌رفتیم و از حال و هوای دیدار و حاشیه‌نگاری‌های آن با خبر می‌شدیم.

حجت‌الاسلام قمی ادامه داد: اینگونه اهتمام در سطح کشور‌های دنیا در تمام تاریخ بی‌نظیر است. چرا که شخص اول کشور بزرگ ایران با عالمی از مسئله و پیچیدگی‌ و مخاطره از جنس جنگ، تحریم و بسیاری امور دیگر هر سال دیداری پر اهمیت و مفصل را ترتیب دهند و چنین وقت خود را به آن اختصاص دهند تا هر یک از شعرهای خوب شاعران برتر زمانه خود را بشنوند و دنبال کنند و همچنین خود ایشان نیز اهل شعر و نقد شعر باشند.

وی افزود: از دیگر نکات قابل توجه در دیدارهای رهبری با شعرا، محتوای اشعاری‌است که خوانده می‌شود و احوال قلبی و درونی مردم را منعکس می‌کند. به این ترتیب دیدار هر ساله شعرا با مقام معظم رهبری در نیمه‌های ماه مبارک رمضان رویدادی بی‌نظیر است که می‌شود به آن بالید و حرف‌های بسیاری در مورد آن بیان کرد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی یکی از ویژگی‌های دیدارهای رهبری با شاعرها را در ابتکار برپایی آن از سوی خود ایشان دانست و گفت: در دیدارهای شعرا، به نوعی حضرت آقا نقش مدعو نداشته، بلکه داعی و طراح و خلاق و مبتکر این دیدارها بوده است، اما به لحاظ اجرایی و عملیاتی، همواره حوزه هنری هر یک از جلسات را ترتیب داده و می‌دهد. همچنین اینکه مدیریت و بانی این دیدار حوزه هنری‌است مورد قبول جامعه هنری و ادبی کشور است.

حجت‌الاسلام قمی افزود: امیدواریم نشستی که امسال در جوار رواق شهدای گمنام حوزه هنری همزمان با دیدار هر ساله رهبری با شعرا برپا شده است، قدری حس حال و هوای دیدارهای سال‌های گذشته را تداعی کند تا وقفه در این نشست‌ها که بیش از سی سال قدمت دارد پیش نیاید و ان‌شاءالله امسال آخرین سالی باشد که اینگونه برپا می‌شود تا سال آینده با حضور امین شعر انقلاب دیداری پرشور و گرم برپا شود.

وی در پایان گفت: دیدار‌های هر ساله شعرا با رهبری بسیار مهم و پر فایده بوده و هست و اگر امسال در این شرایط کرونایی به صورت حضوری برپا می‌شد می‌توانست روحیه مردمی را افزایش دهد. به هر حال ما فعلا به همین نشست «دیدار ماه» در حوزه هنری اکتفا می‌کنیم تا ان‌شاءالله به زودی قضای این دیدار به صورت حضوری را به‌جای آوریم.

گفتنی است، مراسم شعرخوانی شاعران که هر سال در محضر رهبر انقلاب در شب میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) برگزار می‌شد، امسال به دلیل شرایط کرونا در قالب «دیدار ماه»، به یاد دیدارهای سالانه با ایشان، در رواق شهدای گمنام حوزه هنری برپا شد.

 
انتهای پیام/