حجت‌الاسلام حاتمیان:

عدم انسجام و هماهنگی مراکز، مؤسسات و خانه‌های قرآنی از معضلات جامعه قرآنی است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان گفت: عدم انسجام و هماهنگی مراکز، مؤسسات و خانه‌های قرآنی، تفاوت شیوه کار و دامنه فعالیت‌های این مراکز از معضلات اصلی جامعه قرآنی است.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان کردستان، حجت‌الاسلام احمد حاتمیان امروز در گفت‌وگو با روابط عمومی این اداره به بایدها و نبایدهای جامعه قرآنی اشاره و بیان کرد: عدم انسجام و هماهنگی مراکز، مؤسسات و خانه‌های قرآنی، تفاوت شیوه کار و دامنه فعالیت‌های این مراکز از معضلات اصلی جامعه قرآنی است که در این راستا نیازمند انسجام بخشی مراکز و مؤسسات قرآنی و تولید محتوا قرآنی هستیم.

 

وی با اعلام اینکه عموم فعالیت‌های قرآنی ما امروز به روخوانی، روانخوانی، تجوید و خیلی شاهکار کنیم در حفظ قرآن خلاصه می‌شود، بیان کرد: با توجه به توصیه‌های رهبری نیاز ضروری جامعه کنونی تولید محتوای قرآنی است چراکه آموزش و فراگیری قرآن باید زمینه‌ای برای فهم، تدبر و عمل کردن به قرآن باشد، اما جامعه قرآنی ما کمتر وارد حیطه فهم و معارف قرآن شده است.

 

وی عنوان کرد: در این راستا سه رویکرد آموزش روخوانی و روانخوانی قرآن، تأسیس مؤسسات و مراکز قرآنی برای آموزش و تربیت قرآنی و دینی جامعه از ضرورت‌های کنونی جامعه قرآنی است.

 

حجت‌الاسلام حاتمیان به برنامه‌های پیش‌بینی شده در بخش قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان کردستان در سال‌جاری اشاره کرد و افزود: در سال‌جاری مهم‌ترین شاخص تبلیغات اسلامی حمایت مالی از مراکز قرآنی استان کردستان، ساماندهی و انسجام بخشی مؤسسات و کانون‌های قرآنی و رویکرد محتواگرایی مراکز قرآنی مورد توجه قرار گرفته است.

انتهای پیام/