مختار کرمی

رفتار همه مدیران و روسای دستگاه های فرهنگی باید معطوف و الگو گرفته از رفتار و سیره بزرگان دین باشدبه گزارش بخش خبر وبسایت تبیان کردستان، مختار کرمی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان طی یادداشتی افزودند رفتار همه مدیران و روسای دستگاه های فرهنگی باید معطوف و الگو گرفته از رفتار و سیره بزرگان دین باشد.

متن کامل یادداشت به قرار زیر است:
ما به عنوان مسلمان افتخار می‌کنیم که امت پیامبر(ص) هستیم و زیر سایه سنت حضرت رسول اکرم و اهل بیت(علیهم‌السلام) نفس می‌کشیم. تا رسیدن دین مبین اسلام و سنت گرانسنگ نبوی به دست ما چه خون‌ها که ریخته نشده و چه فداکاری‌ها که شکل نگرفته است. در این میان قطعا علمای دین بیشترین سهم را داشته‌اند و با مجاهدت‌های فراوان از دین خدا و آیین رسول خوبی‌ها پاسداری کرده‌اند.


در روز شهادت رییس مذهب جعفری امام صادق(ع) از طرف امام جمعه خستگی‌ناپذیر و به زبان کُردی ماموستای نه‌سره‌وتوو شهرستان پاوه جناب حاج ماموستا قادری برای افتتاح مسجدی در یکی از روستاهای زلزله‌زده منطقه ثلاث باباجانی دعوت شدم و از آنجاییکه نظم و انضباط کاری جناب ماموستا را می‌شناختم شب قبل در منطقه حضور پیدا کردم که فردا سر وقت در مراسم شرکت کنم. در معیت دو نفر از دوستان خوبم جناب دکتر جوانرودی و دکتر ماموستا رمضانی به سمت مراسم به راه افتادیم.

سال‌های پیش به مدت هفت سال در آن منطقه خدمت کرده بودم و آشنایی کامل داشتم و انتظار می‌رفت در وضعیت جاده به سمت ثلاث باباجانی تغییری ایجاد شده باشد اما مثل گذشته بسیار نامناسب بود. از میان شهرستان ثلاث که عبور کردیم باز هم تغییری مشاهده نشد، از عدم تغییر به سمت بهبود و پیشرفت دلگیر شدم. سر ساعت مقرر به محل مراسم در روستای میدان نمک رسیدیم و جناب ماموستا قادری قبل از همه میهمانان در محل حضور پیدا کرده بود. آنچه می‌خواهم در این نوشتار به آن اشاره کنم رفتار و منش امام جمعه شهرستان پاوه است که به دلیل خصوصیات منحصر به فرد از او انسانی نخبه، ویژه و محبوب ساخته است.

علیرغم مشغله‌های بسیار زیاد هرگز از پیگیری مسائل ریز و درشت مردم و موضوعات اجتماعی و فرهنگی جامعه خود غفلت نمی‌کنند و این نمونه کاملی از یک مبلغ دینی است که باتمام وجود و با انگیزه وصف نانشدنی مشغول خدمت به مردم و کشور است که از مسائل دورترین روستاهای منطقه نیز غافل نیست.جناب ماموستا همه امورات فرهنگی، سیاسی و اجتماعی منطقه و کشور را با دقت مورد بررسی قرار می‌دهد و شبانه روز در خدمت مردم است. مثل همیشه برای مدعوین یک سخنرانی ویژه و پرمحتوا داشت و تمام برنامه‌های مراسم را بادقت زیر نظر می‌گرفت و مراسم افتتاح مسجد "فتح" به خوبی برگزار شد.


رفتار ماموستا برای همه مدیران، مبلغین و فعالان فرهنگی یک الگوی کامل مدیریتی است که البته مردم کُرد در استان‌های کرمانشاه و کردستان باید قدر این انسان مجاهد را بیشتر بدانند. نباید فراموش کرد که از پیامبر عظیم‌الشان اسلام گرفته تا همه مبلغین و عالمان دینی در واقع برگردن ما مسلمانان حق حیات دارند که آموزه‌های دینی و اسلامی و همه خوبی‌ها و ارزش‌ها را به ما رسانده‌اند و ما هم باید با الگوگیری از چنین انسان‌های برجسته و مدبری پاسداشت ارزش‌ها بوده و خدمت به مردم را برای رضای خدا در پیش بگیریم.

 

🖊یادداشت‌ از حجت‌الاسلام مختار کرمی

 

 

 
انتهای خبر/