سنندج- نشست بصیرتی تشکل‌های دینی با موضوع تبیین دستاوردهای چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سنندج برگزار شد.

 


به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان، سر دار حسن عسگری فرمانده سپاه سنندج ظهر امروز در نشست بصیرتی تشکل‌های دینی با موضوع تبیین دستاوردهای چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و بزرگداشت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی که در مجتمع فرهنگی نور سنندج برگزار شد، اظهار کرد: تشکیل حکومت و نظام اسلامی آرزوی همه انسان‌هایی است که دل در گرو اسلام داشتند.

 

وی با اشاره به اینکه بعد از چهل و یک سال از عمر بابرکت انقلاب اسلامی باید دید چه چیزی باعث ماندگاری نظام اسلامی شده است، افزود: ماهیت خدایی انقلاب اسلامی، مطابقت بافطرت انسان‌ها، مردمی بودن و همه جانبه بودن انقلاب از دلایل ماندگاری انقلاب اسلامی ایران به شمار می‌رود.

 

وی محبوبیت نزد سایر ملت‌ها، رویش نسل سوم انقلاب و همچنین نوسازی ساختاری برمبنای اصول را نیز از دیگر دلایل ماندگاری انقلاب اسلامی بیان کرد.

 

فرمانده سپاه سنندج خاطر نشان کرد: از نمودهای حضور مردم، انتخابات است گرچه دشمنان بدنبال دلسرد کردن مردم هستند اما مردم ما برای سرنوشت مملکت خود نقش ایفا می‌کنند و در عرصه‌های مختلف حضور دارند.

 

عسگری بیان کرد: تکلیف شرعی همه ماست که در انتخابات مشارکت کنیم و معیارها مصادیق و شاخص‌هایی که برازنده انقلاب اسلامی است را رعایت کنیم.

 

 

وی تصریح کرد: هییات مذهبی نیز باید در این زمینه مشارکت کنند و اجازه ندهند دشمن به عرصه‌های سیاسی نفوذ کند و امروز دشمن از هر طریقی به‌ویژه موج‌سواری روی مواردی مانند گسترش کرونا در ایران می‌خواهند مردم را ناامید کرده و آنها را از حضور د ر عرصه‌های مختلف از جمله شرکت در راهپیمایی باز دارند.

 

وی اضافه کرد: هرجا که دشمن حساسیت نشان دهد و مانع حضور مردم شود قطعا به ضررش بوده است بنابراین مردم ما همواره با توطئه دشمن آشنایی دارند و اجازه توطئه‌افکنی به آنها را نمی‌دهند.

 

فرمانده سپاه سنندج با بیان اینکه دشمن شبانه‌روز بدنبال زمین زدن انقلاب اسلامی است، گفت: مردم ما انقلاب را براحتی می‌پذیرند و بی‌شک مردم رُکنِ رکین انقلاب اسلامی به شمار می‌روند.

 

عسگری تشییع جنازه چهل میلیونی شهید سلیمانی در کل کشور را رفراندومی برای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی دانست و افزود: مترادف این مهم رفراندوم فروردین سال ۵۸ بود که در هر دو مورد مردم حماسه‌ساز شدند.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سنندج نیز در این نشست با اشاره به اینکه هزاران شهید و جانباز در راه پیروزی انقلاب اسلامی داده‌ایم، اظهار کرد: انقلاب اسلامی نعمت بزرگی است که باید قدردان آن باشیم.

 

حجت‌الاسلام علیرضا کاوه همچنین به خصوصیات سردار سلیمانی از دیدگاه مقام معظم رهبری افزود: این سردار بزرگوار انسانی شجاع و نترس بود و با تدبیر جنگی در میدان نبرد و در مقابله با دشمنان ایستادگی می‌کرد.

 

وی انقلابی‌گری را خط قرمز سردار دانست و بیان کرد: سردار سلیمانی انسانی انقلابی و ولایتمدار بود و برای حفظ این انقلاب جانفشانی کرد.

 
انتهای پیام/