با حضور  مسئولان استانی؛

رئیس جدید اداره تبلیغات اسلامی سنندج معرفی شدرئیس جدید اداره تبلیغات اسلامی سنندج با حضور مسولان استان کردستان و جمعی از بانوان فرهیخته معرفی شد.

به گزارش بخش خبر وبسایت تبیان کردستان، مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان ظهر امروز در آئین تکریم و معارفه رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سنندج اظهار کرد: همه ما بعنوان دوستداران نظام اسلامی موظف به ابلاغ پیام خدا، رسول اکرم و ائمه اطهار علیهم‌السلام به مردم هستیم و این رسالت بر عهده نهادهای فرهنگی از جمله تبلیغات اسلامی است.

 

حجت‌الاسلام مختار کرمی با اشاره به اینکه دشمنان ما برای ضربه زدن به اسلام و مسلمانان در حال برنامه‌ریزی هستند، افزود: نا امن کردن جامعه، عقب نگه داشتن مسلمانان از انجام فعالیت‌های فرهنگی، ایجاد شبهه عبادی و دینی بین جوانان طرح شبهات در فضای مجازی و ترویج فحشا و فساد بین مسلمانان از مواردی است که دشمن به دنبال آن است.

 

وی خاطرنشان کرد: دشمنان ما فهمیده‌اند که تنها راه نفوذ میان مسلمانان ورود به فعالیت‌های فرهنگی است اما متاسفانه برخی مسلمانان هنوز این مهم را نپذیرفته‌اند.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان با اشاره به اینکه رابطه محکم بین مردم و علما وجود دارد، یادآور شد: دشمن می‌خواهد این رابطه را قطع کند چرا که هرجایی ماموستا محور باشد بوی معنویت می‌آید و قطع ارتباط مردم با روحانیون به قطع ارتباط مردم از مساجد و معنویت می‌انجامد.

 

حجت‌الاسلام کرمی عمچنین با اشاره به اینکه دشمن در فضای مجازی اقدام به شبهه‌پراکنی علیه محرم کرده است، افزود: فلسفه زنده نگه داشتن محرم در راستای سعادت مردم و رستگاری آنها و سالم‌سازی جامعه است وگرنه امام حسین(ع) احتیاجی به اشک و گریه ندارد.

 

وی اعلام کرد: دشمن نگران هزینه‌های محرم نیست بلکه در تلاش است تا مردم را از اجتماعات مذهبی دور کنند و ما باید مردم را به خیر و نیکی دعوت کنیم تا مردم از توطئه دشمنان آگاه شوند.

 

وی کار جهادی و انقلابی را عامل اصلی پیشبرد فعالیت‌های فرهنگی دانست و گفت: دستگاههای فرهنگی نباید به مسائل حاشیه‌ای و برنامه‌های تکراری بپردازند بلکه باید تعلیم و تربیت جوانان مومن و انقلابی را در وستورکار قرار دهند.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان اضافه کرد: مسوولان و دولتمردان اگر به دنبال سلامت جامعه هستند باید توجه ویژه به جایگاه و دستگاههای فرهنگی کنند در حالیکه برخی مسوولان نسبت به مسائل فرهنگی، مذهبی و تبلیغی به‌ویژه به دستگاهی که زیرنظر ولایت امر فعالیت دارند بی‌توجه محض هستند و ارزشی برای کار تبلیغی آنها قائل نیستند اما به دروغ و تظاهر داد می‌زنند وخود را مدعی تلاش و همکاری می‌دانند.

 

حجت‌الاسلام کرمی با اشاره به اینکه باید توجه داشت حل مشکلات فرهنگی نیازمند انجام کار فرهنگی است، افزود: مسوولی که با رایزنی و لابی‌گری دنبال پست و مقام است و می‌خواهد جایگاهی به دست بیاورد نمی‌تواند نگران جامعه باشد، چراکه انسان‌های کاذب و دروغگو فقط بلدند شعار بدهند چون منافق صفت هستند.وی خاطر نشان کرد: حلال اصلی مشکلات خود مردم هستند و بلید از خود مردم برای رفع مشکلات جامعه بهره برد.

وی با بیان اینکه بسیاری از مدیران ما نمی‌توانند از ارزش‌ها، ولایت و نظام اسلامی دفاع کنند‌، اظهار کرد: این افراد اگر کاسب نبودند برای روحانیت ارزش و جایگاهی قائل می‌شدند لذا دستگاههای فرهنگی نباید دچار روزمرگی باشند و همه مردم استان، مناطق روستایی و محروم و دور دست باید تحت پوشش شبکه تبلیغی باشند. مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان اضافه کرد: انجام کار فرهنگی و اجرای مراسم تکراری به نتیجه نخواهد رسید مگر اینکه فعالیت‌ها مردم محور باشد.

حجت‌الاسلام کرمی یادآور شد: سنندج با داشتن جمعیتی قریب به 500 هزار نفر با داشتن آسیب‌های اجتماعی زیاد نیاز به برنامه‌ریزی دقیق دارد و سازمان تبلیغات اسلامی هم ماموریت پیدا کرده است که به مناطق حاشیه‌ای توجه ویژه داشته باشد.

وی در پایان استفاده از ظرفیت‌های گسترده شهرستان سنندج از جمله وجود مساجد و عالمان دینی کم‌توقع و ایثارگر را مورد تاکید قرار داد و گفت: کار فرهنگی در شهرستان سنندج باید با استفاده از این ظرفیت‌ها ارتقا پیدا کند.

در این مراسم که با حضور کارکنان اداره‌کل و اداره تبلیغات اسلامی سنندج و  جمعی از جمعیت بانوان فرهیخته شهرستان سنندج و برگزار شد، حجت‌الاسلام علیرضا کاوه به عنوان رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سنندج معرفی و از خدمات حجت‌الاسلام علی محسن منتشلو تقدیر شد.
 

انتهای خبر/